A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці інформує

Трудовий договір

Трудовий договір є угодою між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою-підприємцем, за якою працівник зобов'язуєть­ся виконувати роботу певного фаху, кваліфікації або посади з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства або уповноважений ним орган чи фі­зична особа-підприємець зобов'язується виплачувати працівникові за­робітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

13:03 29.12.2021

Батьки зможуть ділити відпустку на дітей між собою: законопроєкт

До ВРУ подано законопроєкт №6343 від 23.11.2021 метою якого є вирівнювання у правах працівників жіночої та чоловічої статі, які мають дітей, а також батьків, які не є подружжям, у їх можливостях стосовно отримання додаткової відпустки для приділення більшої уваги своїм дітям. Проєктом закону пропонують, додаткову відпустку «на дітей» в КЗпП України перенести з глави ХІІ «Праця жінок» до загальної глави V «Час відпочинку». При цьому змін у тривалості такої відпустки, або підстав для її надання не передбачається.

13:18 22.12.2021

Умови, яких має дотримуватися роботодавець при звільненні працівника

В умовах соціально-економічних потрясінь збереження роботи стає одним із ключових пріоритетів як для окремих громадян, так і для держави в цілому. Відповідно до статті 43 Конституції України, громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. Ці приписи деталізуються у статті 5-1 Кодексу законів про працю України, за змістом якої держава гарантує працездатним громадянам, які постійно проживають на території України, правовий захист від необґрунтованої відмови в прийнятті на роботу і незаконного звільнення, а також сприяння в збереженні роботи. У чому ж полягає правовий захист від незаконного звільнення?

13:17 22.12.2021

Гіг-контракти. Що це таке? Які умови та особливості таких контрактів?

15 липня 2021 р. Верховна Рада ухвалила Закон № 1667-IX "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", який передбачає створення спеціального правового режиму для ІТ-галузі. Закон передбачає ряд заходів, які сприятимуть розвитку IT-індустрії, зокрема, запровадження гіг-контрактів.

13:15 22.12.2021

Чи змінять норму КЗпП щодо збереження середнього заробітку за військовослужбовцями

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону про внесення зміни до ст. 119 КЗпП щодо справедливого врегулювання питання виплати середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу (від 12.10.2021 р. № 6170).

10:08 03.11.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора