A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці інформує

Трудові гарантії та пільги для членів сімей військовослужбовців

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» члени сімей військовослужбовців строкової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу мають переважне право під час прийняття на роботу та на залишення на роботі в разі скорочення чисельності або штату працівників, а також на першочергове направлення для професійної підготовки, підвищення кваліфікації та перепідготовки з відривом від виробництва та на виплату на період навчання середньої заробітної плати.

13:45 26.10.2021

Чи може роботодавець застосовувати до працівника заходи примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову від вакцинації

Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці при Мінекономіки надало роз’яснення щодо того, чи може роботодавець примусити співробітників вакцинуватися. Відповідний лист розміщений на сайті відомства.

13:44 26.10.2021

Чи може працівник забрати трудову книжку, якщо він не припиняє трудових відносин

На вимогу працівника, якого вперше приймають на роботу, трудову книжку оформлює роботодавець в обов’язковому порядку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу. Також саме роботодавець зобов’язаний вносити до трудової книжки, яка зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.

13:43 26.10.2021

Планують скасувати індексацію зарплат, перенести виплату відпускних та підвищити штрафи за затримку виплати зарплати

Міністерство економіки України оприлюднило проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати».

13:40 26.10.2021

Із сумісництва на основне місце роботи: переведення неможливе!

Питання стосовно можливості переведення сумісника на основне місце роботи постає досить часто. З 10.06.2021 р. воно стало більш актуальним у зв’язку зі зміною визначення поняття «основне місце роботи» у ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі ? Закон про ЄСВ). 

13:36 26.10.2021

Хто і як може отримати доплату та надбавку за інтенсивність праці?

Кожна праця передбачає винагороду. Окрім заробітної плати, премій існують певні стимулюючі виплати, наприклад, доплати та надбавки за інтенсивність праці. Для працівника вони є певним заохоченням для подальшої результативної роботи, а для роботодавця — гарантією, що процеси виробництва стануть більш ефективними, а співробітники мають всі умови для мотивації та розвитку.

16:08 21.09.2021

Гендерна рівність у законодавстві про працю

Статтями 24 та 43 Конституції України встановлено, що не може бути привілеїв чи обмежень, зокрема, за ознаками статі, а рівність прав жінки і чоловіка забезпечується наданням жінкам рівних із чоловіками можливостей у праці та винагороді за неї, створенням державою умов для повного здійснення громадянами права на працю та гарантуванням нею рівних можливостей у виборі професії та роду трудової діяльності.

16:04 21.09.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора