A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці інформує

Роботодавців можуть звільнити від нарахування заробітку мобілізованим: доопрацьовано законопроєкт №7251

Комітет ВРУ з питань соцполітики доопрацював законопроєкт №7251 щодо трудових правил на час війни. Зокрема, тепер роботодавців можуть звільнити від нарахування середньої заробітної плати  мобілізованим працівникам.

09:50 15.06.2022

Порядок призначення та звільнення в період воєнного стану державного службовця

Чи може керівник  відмовити держслужбовцю у звільненні за власним бажанням, враховуючи режим воєнного стану? Відповідно до статті 86 Закону України "Про державну службу" державний службовець має право звільнитися зі служби за власним бажанням, попередивши про це суб’єкта призначення у письмовій формі не пізніш як за 14 календарних днів до дня звільнення. Також державний службовець може бути звільнений до закінчення двотижневого строку, передбаченого частиною першою цієї статті, в інший строк за взаємною домовленістю із суб’єктом призначення, якщо таке звільнення не перешкоджатиме належному виконанню обов’язків державним органом. Суб’єкт призначення зобов’язаний звільнити державного службовця у строк, визначений у поданій ним заяві, у випадках, передбачених законодавством про працю. Враховуючи зазначене, керівник державної служби не може відмовити державному службовцю у звільненні за власним бажанням. 

10:46 14.06.2022

Святкові дні в червні

Статтею 73 КЗпП встановлено 9 святкових днів (зокрема 1 травня – День праці, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) та 4 неробочі дні – релігійні свята, в які не проводиться робота (7 січня і 25 грудня – Різдво Христове, один день (неділя) – Пасха (Великдень), один день (неділя) – Трійця).

13:03 08.06.2022

Що таке незадекларована праця?

Більше 20% працездатного населення України повністю або частково не декларують трудові відносини з роботодавцем.

09:15 06.06.2022

Простій під час війни: особливості запровадження та оплати

Підстави для запровадження простою під час війни Поняття «простій» законодавчо зафіксовано у ст. 34 КЗпП і визначено як призупинення роботи, що викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

10:43 23.05.2022

Чи зараховується пільговий стаж у разі неритмічної роботи підприємства в умовах військового стану?

Так, пільговий стаж роботи працівників, зайнятих на виробництвах, робочих місцях, передбачених Списками виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 р. № 461 зараховується у відповідному порядку.

11:13 20.05.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора