Про африканську чуму свиней
З початку 2024 року на території Полтавської області зареєстровано 7 неблагополучних пунктів по африканській чумі свиней, з яких 1 випадок - серед дикої фауни та 6 - свійські свині.
Наразі основним резервуаром та джерелом збудника АЧС у природі є дикі свині-вірусоносії, контакт з якими призводить до зараження промислового поголів'я та свійських свиней.
Факторами передачі збудника можуть стати різні об'єкти зовнішнього середовища: вода, гній, підстилка, предмети догляду за тваринами, одяг персоналу, транспорт, зернові культури, які вирощуються на сільськогосподарських угіддях області та є кормовою базою для свиней. Особливо небезпечними є інфіковані продукти забою, боєнські та кухонні відходи. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, гризуни, комахи, а також люди, що знаходяться в епізоотичному осередку.
Важливим завданням для суб'єктів господарювання всіх форм власності є забезпечити роботу господарства з дотриманням ветеринарно-санітарного законодавства щодо "закритого" режиму утримання свиноголів'я.
Звертаємо увагу! З метою попередження появи та розповсюдження вірусу африканської чуми свиней на території області, у разі виявлення підозрілих на захворювання диких/свійських свиней або їх трупів на території сільськогосподарських та лісових угідь, приватних домогосподарств, підприємств необхідно терміново повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за номером: 066 759 37 56, Полтавську обласну державну лікарню ветеринарної медицини - 050 663 39 91, Департамент агропромислового розвитку облвійськадміністрації - 099 307 64 44.