У жовтні 2024 року на території Полтавської області розпочинається кампанія з вакцинації диких м’ясоїдних проти сказу!
Сказ – одна з найнебезпечніших летальних вірусних хвороб спільних для тварин та людей.
Оскільки основним джерелом вірусу сказу є лисиця червона, то його профілактика серед тварин дикої фауни є одним з основних заходів.
Починаючи з 2006 року постійно проводились широкомасштабні кампанії з пероральної імунізації лисиць проти сказу на сході України: в Харківській, Сумській, Полтавській, Луганській та Донецькій областях.
На території Полтавщини кампанії пероральної імунізації тварин в дикій фауні періодично проводились починаючи з 2007 року, з 2018 по 2021 рік - проводились шляхом розповсюдження принад авіатранспортом.
За рахунок проведення вакцинації диких тварин вдалось суттєво зменшити кількість випадків сказу, особливо в дикій природі. Як приклад, у 2007 році на території Полтавської області зареєстровано 170 неблагополучних пунктів, де захворіло та загинуло 213 тварин, а на період 2023 року цей показник зменшився у 14 разів – виявлено 13 неблагополучних пунктів та 13 захворівших і загинувших тварин.
Для ефективного розповсюдження вакцини основним принципом являється охоплення всієї території області, окрім населених пунктів, боліт, водоймищ, авто- та залізничних шляхів та місць проведення польових робіт.
Так, на території Полтавської області у 2024 році імунізація диких м’ясоїдних тварин розпочнеться у жовтні. Розповсюдження вакцини буде проведено шляхом ручного розкладання принад з вакциною на території лісових угідь всіх форм власності на визначеній площі, яка погоджена із Полтавською районною військовою адміністрацією.
Антирабічна вакцина складається з поживної принади, яка має харчові та привабливі компоненти для тварин, у вигляді брикету коричневого кольору, в середині якої знаходиться полімерний блістер з активними компонентами вакцини.
Полтавське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області звертається до громадян з проханням не чіпати та не переміщувати принаду з вакциною.