Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

На Полтавщині ще 32 медики пройшли навчання з психосоціальної підтримки пацієнтів

Дата: 05.06.2024 13:15
Кількість переглядів: 48

Фото без опису

32 фахівці закладів охорони здоров’я Полтавщини (сімейні лікарі, лікарі-педіатри, медичні сестри, викладачі кафедри сімейної медицини і терапії ПДМУ) пройшли очне навчання за програмою ВООЗ mhGAP (Mental Health Gap Action Programme).

Тренінги в Полтаві проводила команда сертифікованих тренерів програм із психічного здоров’я FHI360 за сприяння регіональної координаторки Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлії Ющенко.

Під час навчання учасники удосконалили знання, необхідні для діагностики і лікування поширених психічних розладів, відпрацювали навички й корисні практичні кейси, аби більш ефективно інтегрувати послуги з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки у свою повсякденну практику.

Станом на сьогодні сертифікати про проходження курсу mhGAP в онлайн- та офлайн-форматах отримали 4585 фахівців закладів охорони здоров’я Полтавщини, серед яких 702 лікарі загальної практики сімейної медицини та 2681 – середній медичний персонал.

«Повномасштабна війна спричинила зростання запитів на психологічні послуги, тому сьогодні пріоритетним є збільшення кількості навченого медичного персоналу та розширення його категорій. Лікарі, які проходять навчання за програмою mhGAP, отримують доступ до найкращих практик та останніх досліджень у сфері психічного здоров'я. Це поліпшує загальну якість медичної допомоги, яку вони можуть надати своїм пацієнтам, водночас знижує стигматизацію в суспільстві та максимально наближує послугу до потреб людини», – зазначила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко.

Знайти потрібного фахівця в громаді, в обласному центрі, будь-де дозволить онлайн-мапа https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-psychiatry на сайті Національної служби здоров'я України. Або можна зателефонувати за номером 16-77. Така послуга з охорони психічного здоровʼя є абсолютно безоплатною, адже надається у межах Програми медичних гарантій.

Інтеграція послуги з охорони ментального здоровʼя у закладах первинної меддопомоги (ПМД) є компонентом пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоровʼя в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської. Комунікаційний супровід реалізується за підтримки ВООЗ, Уряду Канади, Міжнародного медичного корпусу.

Комунікаційна кампанія «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоровʼя реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація «Пакт».

#тияк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора