Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Розширено коло осіб, які можуть отримати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям

Дата: 01.02.2024 09:55
Кількість переглядів: 86

Фото без опису

26 січня 2024 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 94 ,,Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб”.
Постановою внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, розширено можливість призначення допомоги малозабезпеченим родинам. Це стосується сімей, які повернулись з-за кордону, ще не встигли працевлаштуватися і не мають джерел доходів. Раніше допомога малозабезпеченим родинам не призначалась, якщо в родині є працездатні особи, які не працюють, не навчаються, не служать, не перебувають на обліку в центрі зайнятості понад 3 місяці або за них не сплачувався ЄСВ протягом 3 місяців у періоді, за який враховуються доходи. Фактично це унеможливлювало отримання такої допомоги родинами внутрішньо переміщених осіб, які, внаслідок переміщення, втратили роботу, а також родинам, які повертаються в Україну після тривалого перебування за кордоном.
З 1 березня 2024 року допомога призначатиметься на 6 місяців:

  • для родин, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ;
  • для родин внутрішньо переміщених осіб, які, внаслідок переміщення, не працювали або не сплачували ЄСВ.

Водночас, аби сприяти поверненню таких сімей до економічно незалежного і самостійного життя, виплата допомоги для малозабезпечених поєднується з інструментами стимулювання до працевлаштування.

Так, якщо в таких родинах є непрацюючі працездатні особи, вони повинні на момент подання заяви на призначення допомоги бути зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або перебувати на обліку як такі, що шукають роботу, або протягом двох місяців після призначення допомоги працевлаштуватись, або стати на облік в центр зайнятості, аби фахівці Центру допомогли їм знайти роботу, чи, за потреби, пройти перенавчання та перекваліфікацію. Якщо особа не здійснила заходи щодо сприяння своєї зайнятості, виплата допомоги припиняється після закінчення двомісячного строку.
Нагадаємо, допомога малозабезпеченим сім’ям призначається тим родинам, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї. Тобто її розмір розраховується, як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.
З січня 2024 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму становить:

  • для працездатних осіб – 55% прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб (1665,4 грн);
  • для дітей – 140 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до 6 років - 3 588,2 грн, від 6 до 18 років - 4474,40 грн);
  • для осіб, які втратили працездатність – 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (2 361 грн).

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора