Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Кабінет Міністрів України розширив механізми ввезення для розмноження насіння та садивного матеріалу

Дата: 20.09.2023 09:04
Кількість переглядів: 100

Фото без опису

 

Уряд  України 08.09.2023 року  прийняв Постанову № 964, якою затвердив Порядок ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу, що відсутні в Реєстрі сортів рослин України, але внесені до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку.

Документ підготовлено Міністерством аграрної політики та продовольства України.   Дана постанова ухвалена відповідно до виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо забезпечення дотримання Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Цим документом затверджуються умови та процедури ввезення насіння та садивного матеріалу, зокрема: підтвердження відомостей про сорт, які містяться в Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна. Отримання згоди від компетентного органу країни реєстрації сорту на розмноження насіння; ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, не занесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення, але внесеного до Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, розмноження та вивезення його за межі держави. 

Забезпечення реалізації вимог Порядку покладено на Мінагрополітики. Порядок ввезення насіння та садивного матеріалу сортів додається.  

Попередню Постанову КМУ від 2016 року №762, якою врегульовувався Порядок ввезення на територію України та вивезення за її межі незареєстрованого насіння і садивного матеріалу, Кабмін визнав такою, що втратила чинність.   

 

Валентина Залізняк, головний спеціаліст відділу контролю у сфері  насінниц-тва,  розсадництва та якості зерна Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора