Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

До уваги батьків, у яких народилась дитина: як отримати допомогу при народженні дитини

Дата: 13.09.2023 09:45
Кількість переглядів: 76

Фото без опису

 

Сім’ям, у яких народилась дитина, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачена виплата допомоги при народженні дитини. Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі 41280 грн, виплата якої здійснюється: одноразово у сумі 10320 грн (одноразова виплата допомоги при народженні дитини не враховується до доходу сім’ї при призначенні інших видів державних допомог), решта коштів допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців по 860 грн на місць.

Допомога призначається за умови звернення за її призначенням не пізніше ніж через 12 місяців після народження дитини.

Для призначення допомоги (за умови пред’явлення паспорту або іншого документа що посвідчує особу) подаються:

заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (наказ Міністерства соціальної політики України від 09.01.2023 № 3);

копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

Жінки, які мають задеклароване (зареєстроване) місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.

✔️банківські реквізити із зазначенням номера банківського рахунку в форматі IBAN (для виплати допомоги через банківську установу).

Згідно з законодавством подати заяву про призначення допомоги при народженні дитини можливо у два способи: звернутися особисто та подати документи до уповноваженої особи територіальної громади або Центру надання адміністративних послуг; якщо дитина народилася на території України, заяву також можна подати он-лайн через електронний сервіс Мінсоцполітики ( https://e-services.msp.gov.ua/) або інтегровані з ним системи, зокрема через портал «Дія» ( https://diia.gov.ua/services/dopomoga-pri-narodzhenni-ditini), з використанням кваліфікованого електронного підпису. В такому разі факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Звертаємо увагу! Один із батьків (опікун) новонародженої дитини, які у період дії воєнного стану тимчасово перебувають за межами України, також можуть дистанційно звернутися за призначенням допомоги при народженні дитини (крім осіб, які перебувають на території держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України). Для цього необхідно надіслати поштою до управління соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні заяву за формою затвердженою Мінсоцполітики, та копії документів, які підтверджують народження дитини, з перекладом на українську мову, засвідченні нотаріально і легалізовані в установленому порядку. Період отримання допомоги при народженні дитини зараховується до страхового стажу одного з батьків, який отримує допомогу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора