Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

До уваги сімей, у яких виховується троє і більше дітей!

Дата: 08.09.2023 15:04
Кількість переглядів: 58

Фото без опису

Багатодітна сім’я – це сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожен із подружжя або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом із трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Сім’ям, які виховують трьох і більше дітей, надається статус багатодітної сім’ї. Документом, що підтверджує статус багатодітної сім’ї і дітей з такої сім’ї, а також право на отримання пільг є відповідне посвідчення.

Перелік документів для отримання посвідчення наступний:

Заява одного з батьків.

Копія свідоцтв про народження дітей.

Копії свідоцтва про шлюб (крім батька або матері, які виховують дітей самостійно).

Копії сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім'я, по-батькові, дату його видачі і місце реєстрації (при наявності паспорта у формі ID-картки додатково подається витяг з ЄДДР про реєстрацію місця проживання).

Довідка про склад сім'ї та реєстрацію.

Фотокартки (батьків і дітей, старших 6 років) розміром 30х40 мм.

Якщо хтось з дітей багатодітної родини навчається у загальноосвітньому, професійно-технічному чи вищому навчальному закладі, то потрібна довідка із освітнього закладу. Це стосується осіб віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання.

Довідка структурного підрозділу виконавчого органу міської ради про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення не видавалися (у разі реєстрації батьків за різною адресою).

У разі переміщення багатодітної сім’ї з тимчасово окупованої території, крім вказаних документів, додатково подається довідка про взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи із відміткою про реєстрації їхнього місця проживання.

Строк дії та вартість посвідчення

Строк дії посвідчення визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї. У разі втрати посвідчення видається його дублікат.

Посвідчення видаються безкоштовно. Дітям із багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні 14-річного віку вклеюється нова фотокартка.

Багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

- 50 % знижка плати за користування житлом у межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні будинку, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

- 50 % знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством;

- 50 % знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

Зазначені пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Діти з багатодітних сімей мають право на пільги:

- безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

- щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

- першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

- за наявності посвідчення встановленого зразка, безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів (внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних), незалежно від відстані та місця проживання;

- безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку.

Отримати посвідчення батьків та дітей з багатодітної сім’ї можна у відділенні соціальної роботи Комунальної установи «Зіньківський центр соціальних послуг».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора