A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Зіньківська міська рада підписала Меморандум про співпрацю з Миргородською та Решетилівською громадами

Дата: 24.07.2023 09:25
Кількість переглядів: 27

Днями у Миргороді документ підписали перший заступник міського голови Інна Авраменко, голова Решетилівської громади Оксана Дядюнова та голова Миргородської громади Сергій Соломаха.

Громади підтвердили спільне рішення долати негативні наслідки війни; надавати соціальну допомогу, професійну реабілітацію військовим та їх родинам; проводити заходи для адаптації ветеранів до умов цивільного життя; підтримувати вразливі категорії населення; встановлювати партнерські відносини з міжнародними організаціями, громадами та регіонами.

Першою ініціативою, до якої планують долучитися спільно, є новий на рівні держави пілотний проєкт - Комплексна програма з соціального відновлення та реабілітації військових. Її суть полягає у тому, що на базі оздоровчих закладів області для військових та членів їх родин, а також членів родин загиблих захисників надаватимуть послуги з реабілітації, інтеграції та соціального захисту. А після 10-денного перебування у закладі, військові зможуть отримувати соціальний супровід у громадах, де вони проживають.

Цей унікальний для нашої країни проєкт ініціював народний депутат України Олег Кулініч.

- Ключове наразі те, що військові отримують не просто путівки до санаторію, де можуть покращити своє фізичне здоров’я. Тут передбачено цілу систему послуг і комплексний супровід. Це послуги психологічної та соціальної підтримки, роз’яснення по державних і обласних соціальних гарантіях, а після завершення курсу - в територіальній громаді буде продовжено індивідуальний соціальний супровід кожної сім’ї наших ветеранів. Це включатиме оформлення документів, психологічну підтримку, лікування і т.д.

Громади готові брати на себе ці зобов’язання, що закріплено, в тому числі і у підписаному Меморандумі між ними. Наразі реалізація програм соціального відновлення ветеранів та їх родин є одним з головних пунктів меморандуму між Зіньківською міською територіальною громадою, Миргородською міською територіальною громадою та Решетилівською міською радою. Дуже сподіваюся, що інші громади Полтавщини також якомога швидше долучаться до вирішення цього ключового соціального питання,
- наголосив народний депутат України Олег Кулініч.

За словами голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, на черговій сесії планується виділення 2,5 млн грн на реалізацію цієї програми.

Як зазначив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін, орієнтовно стартує вона на Полтавщині з 1 серпня і передбачає послуги для перших 250 ветеранів та членів їх сімей.

Підписанти Меморандуму також засвідчили партнерські відносини між громадами та розвиток співпраці у напрямках національно-патріотичного виховання; освіти, туризму і спорту; краєзнавства; інфраструктури громад, транспорту, велосипедного руху; сільського господарства; торгівлі; охорони здоров'я; культури та мистецтва; екології та раціонального використання природних ресурсів; поводження з твердими побутовими відходами; місцевого самоуправління.

- Підписання Меморандуму про співпрацю вкотре доводить, що навіть під час війни, місцеве самоврядування в Україні здатне грунтовно вирішувати питання життєдіяльності громад, забезпечувати надання найнеобхідніших послуг людям. Цей документ стане відправною точкою для знаходження нових можливостей та реалізації плідних взаємних проєктів, - підсумувала перший заступник міського голови Зінькова Інна Авраменко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора