Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

До уваги внутрішньо переміщених осіб: змінено умови призначення та виплати допомоги на проживання

Дата: 14.07.2023 15:57
Кількість переглядів: 63

Фото без опису

 

11 липня 2023 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», якою внесено зміни до Порядку призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Вказаною постановою уточнено умови надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Для внутрішньо переміщених осіб, які вже отримують допомогу, з 1 серпня 2023 року її виплату буде продовжено автоматично на 6 місяців, тобто по січень 2024 року, включно.

Допомога продовжується для всіх внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у раніше призначених розмірах:

для осіб з інвалідністю і дітей – 3 тис.грн. на місяць;

для інших категорій осіб – 2 тис.грн. на місяць.

Виплата допомоги не буде продовжена особам, які:

перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обгрунтованими причинами вважаються: службове відрядження, стажування, перебування на лікуванні або реабілітації, догляд за хворою дитиною, оздоровлення дитини, ін.);

повернулися до покинутого місця проживання;

відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Однак, з 1 вересня поточного року допомога буде виплачуватись з урахуванням майнового стану, тобто громадянам, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати, виплата допомоги припиняється. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які від моменту ухвалення даної Постанови:

придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;

придбали на суму більше 100 тис.грн. земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);

мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис.грн.;

придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис.грн.;

мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім'ї.

Для внутрішньо переміщених осіб, які вперше звернуться за отриманням допомоги після 1 серпня 2023 року допомога призначатиметься на 6 місяців, на сім»ю, та буде виплачуватися одному з членів сім»ї (уповноваженій особі).

Допомога може бути призначена ще на один шестимісячний період, якщо в родині є діти з інвалідністю, особи, які доглядають за особою з інвалідністю, особи пенсійного віку, троє і більше дітей до 18 років, неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника та якщо сукупний дохід на одного члена сім»ї не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів (8372 грн.). При цьому допомога не призначатиметься, якщо протягом трьох місяців перед зверненням будь хто із членів сім»ї здійснив суттєві витрати чи оплатив послуги на суму від 100 тис.грн. одним платежем (критерії суттєвих витрат зазначені вище).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора