Дорогоцінне художнє надбання нашого народу
Фольклор – це дорогоцінне художнє надбання народу, що є складовою нематеріальної культурної спадщини, котру необхідно знати, цінувати й примножувати.
20 червня з метою пошуку та дослідження зразків усної народної творчості провідними методистами Зіньківського МБК Юлією Проценко та Оксаною Ляшенко було здійснено фольклорну експедицію до села Лютенські Будища Зіньківської громади.
Дослідниці зібрали та зафіксували пісенний матеріал від старожилів села Марії Кузьменко та Ганни Радченко, які радо ділилися своїм творчим спадком.
У їх виконанні прозвучали колядки, щедрівки, родинно-побутові, соціально-побутові, весільні та жартівливі пісні.
Ми зібрали та записали не тільки цінний фольклорний матеріал, а й отримали велике задоволення від спілкування, - ділиться враженнями Юлія Проценко.
Обов’язково будемо продовжувати, адже здобутий матеріал надалі зможемо використати у своїй професійній діяльності.
Коли слухаєш народні пісні, розумієш, яким скарбом ми володіємо і маємо надію, що ніколи не перерветься зв’язок поколінь і вони ще довго звучатимуть в репертуарі творчих колективів, - доповнює Оксана Ляшенко.
Зібраний пісенний матеріал планують подати до участі в обласному огляді-конкурсі на ідентифікацію та визначення місцевого елементу нематеріальної культурної спадщини «Народні джерела Полтавщини».
Щира вдячність бібліотекарю Лютенськобудищанської бібліотеки-філії КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г.Короленка» Ніні Немченко за допомогу та участь в організації експедиції.
Наближаємо Перемогу разом!