A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Дорогоцінне художнє надбання нашого народу

Дата: 22.06.2023 13:32
Кількість переглядів: 30

🎤💕Фольклор – це дорогоцінне художнє надбання народу, що є складовою нематеріальної культурної спадщини, котру необхідно знати, цінувати й примножувати.

❤️20 червня з метою пошуку та дослідження зразків усної народної творчості провідними методистами Зіньківського МБК Юлією Проценко та Оксаною Ляшенко було здійснено фольклорну експедицію до села Лютенські Будища Зіньківської громади.

🎙️📸Дослідниці зібрали та зафіксували пісенний матеріал від старожилів села Марії Кузьменко та Ганни Радченко, які радо ділилися своїм творчим спадком.

🥰У їх виконанні прозвучали колядки, щедрівки, родинно-побутові, соціально-побутові, весільні та жартівливі пісні.

🗨️Ми зібрали та записали не тільки цінний фольклорний матеріал, а й отримали велике задоволення від спілкування, - ділиться враженнями Юлія Проценко. 🗨️Обов’язково будемо продовжувати, адже здобутий матеріал надалі зможемо використати у своїй професійній діяльності.

🗨️Коли слухаєш народні пісні, розумієш, яким скарбом ми володіємо і маємо надію, що ніколи не перерветься зв’язок поколінь і вони ще довго звучатимуть в репертуарі творчих колективів, - доповнює Оксана Ляшенко.

📑💕Зібраний пісенний матеріал планують подати до участі в обласному огляді-конкурсі на ідентифікацію та визначення місцевого елементу нематеріальної культурної спадщини «Народні джерела Полтавщини».

💙💛Щира вдячність бібліотекарю Лютенськобудищанської бібліотеки-філії КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г.Короленка» Ніні Немченко за допомогу та участь в організації експедиції.

🇺🇦Наближаємо Перемогу разом!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора