A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Як оформити дитині закордонний паспорт, якщо свідоцтво про народження іноземне: коротка інструкція

Дата: 19.06.2023 08:51
Кількість переглядів: 26

 

Після початку повномасштабної війни в Україні мільйони наших громадян були змушені покинути рідні домівки та виїхати за кордон. Серед них було чимало вагітних жінок, які народили діток уже в інших країнах. Тож наразі у них виникає чимало запитань щодо документів для малят.

Тому сьогодні пропонуємо Вам відповіді на актуальні питання, які стосуються саме документування дітей, народжених за кордоном.

❓Чи можна без повернення в Україну оформити закордонний паспорт дитині, яка народилась за кордоном?

🗨️Так. Для цього важливо знати наступне:

👉Де можна отримати послугу❓

🗨️За кордоном оформити закордонний паспорт можна в центрах «Паспортний сервіс» та в закордонних дипломатичних установах.

👉Що робити, якщо паспорт матері протерміновано або не вклеєна фотокартка❓

🗨️В такому разі можна одночасного оформити ID-картку мамі та закордонний паспорт дитині. Для цього за кордоном потрібно звертатися саме до центрів «Паспортний сервіс».

👉Що робити, якщо батько іноземець❓

🗨️В такому разі потрібно звернутися до закордонної дипломатичної установи для отримання Довідки про реєстрацію особи громадянином України. Термін оформлення – 3 місяці. Потім з цією довідкою оформити паспорт можна і в ЗДУ, і в центрах «Паспортний сервіс»

👉Що робити з іноземним свідоцтвом про народження❓

🗨️Потрібно зробити офіційний переклад та завірити його нотаріально. Також для легалізації свідоцтво може потребувати проставлення апостиля, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України, згідно з Законом України «Про міжнародне приватне право».

👉Дитину обов’язково брати із собою❓

🗨️Не обов’язково, але в такому разі потрібно мати із собою фото дитини 10х15см для внесення відцифрованого образу обличчя. Таке фото має відповідати ряду вимог.

👉Яка вартість оформлення❓

🗨️Вартість дитячого закордонного така сама, як і дорослого. В підрозділах Міграційної служби це 856 грн або 1496 грн (в залежності від терміновості). Центри «Паспортний сервіс» додатково стягують збір за сервісні послуги підприємства, який різниться в залежності від країни. Вся необхідна інформація є на сайті "Паспортного сервісу".

📲Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

УДМС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора