Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Віктор Литус: про Миколу Зерова

Дата: 26.04.2023 14:25
Кількість переглядів: 49

Фото без опису

Серед чималої когорти талановитих митців, які своєю творчістю прославили Зіньківщину, і лідер "неокласиків", представник розстріляного відродження, видатний український поет Микола Костянтинович Зеров, який 26 квітня 1890 року з’явився на світ у Зінькові у багатодітній сім’ї вчителя.

Якби свого часу не епідемія коронавірусу, а потім війна, як розповів завідувач КЗ "Зіньківський історичний музей" виконавчого комітету Зіньківської міської ради Віктор Литус на батьківщині Миколи - одного з братів Зерових - мали відбутися Зеровські читання.

Перші такі читання до 85 роковин розстрілу письменника 23 листопада минулого року пройшли у обласній універсальній науковій бібліотеці, і тривали вони понад три години, бо було що розповісти про знакову постать в історії української літератури відомим літературознавцям, провідним науковим співробітникам, викладачам кафедр, докторам та кандидатам філологічних наук.

Про братів Зерових - Миколу та Ореста - на поважному зібранні говорив Віктор Литус.

Другі Зеровські читання до 60 роковин трагічної загибелі українського поета, перекладача, філософа Михайла Ореста ( Михайла Зерова) відбулися 10 березня в Полтаві

Віктор Литус повідав на Зеровських читаннях про Михайла Ореста, незламного сина Зіньківщини, як про поета музики слова.

У Зіньківському історичному музеї зібрана багата епістолярна спадщина, представлена в тім числі і листуванням Михайла Ореста, ознайомитися із нею, завітавши до музею, може кожен бажаючий. Чимало внутрішньо переміщених осіб вже побували у Зіньківському історичному музеї, де на них чекали цікаві різнотематичні екскурсії, проведені завідувачем музею, серед них - цікава розповідь про братів Зерових.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора