A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Наталія Криштопа: що і як робити, коли людина стала жертвою кліщів

Дата: 21.04.2023 13:45
Кількість переглядів: 57

 

Цього року ще сніг із землі не зійшов, як вже маленькі кровососи дружно "вийшли" на полювання, замалим не сиплячись на голови людей та тварин із гілок, а як немає поруч дерев - вони насторожі в траві...

Мешканець міста Олександр розповів, що днями не міг зрозуміти, чому його породиста собака після кількохгодинної прогулянки по луках ледь не замертво упала у дворі. Кинувся до неї, а на тілі - до сотні кліщів. Спершу усіх повидаляв, а потім зробив собаці щеплення на всякий випадок і більше за межі двору свого улюбленця не випускає.

Інший містянин жертвою укусу став сам: удень обрізав дерева у саду і не помітив, як у тіло уп’явся кліщ, довелося увечері повозитися, доки витяг.

❓🧑‍⚕️Що і як робити, коли людина стала жертвою кліщів ми попросили розповісти лікаря-інфекціоніста Зіньківської міської лікарні Наталію Криштопу... Лікар наполягає, що при укусі кліща краще звернутися за допомогою до фахівців, але коли такої можливості у людини немає, то кліща можна витягти самому, але протягом 72 годин після укусу всеодно треба звернутися до лікаря-інфекціоніста, який огляне місце укусу, надасть рекомендації по профілактиці хвороби, можливості проведення контрольних лабораторних обстежень.

Проте буде краще, коли громадяни приймуть міри перестороги, відвідуючи місця, де наймовірніше скупчення кліщів. Для цього слід одягати правильний одяг, безпечним буде одяг світлого кольору, він має максимально закривати тіло. Також бажано запастися спеціальними засобами від кліщів - репелентами, вони є у продажу у вигляді мазі чи спрею.

Коли є можливість, то краще уникати високої трави, ходити по стежці, якщо це ліс чи парк. Після повернення додому необхідно ретельно себе оглянути.

Кліщі є переносниками важких хвороб, таких, як кліщовий енцефаліт чи хвороба Лайма.

Хвороба Лайма - найчастіше захворювання, яке може розвинутися після уккусу.. Щеплення від Лайм - бореліозу не існує..

Швидке видалення кліща знижує ризик розвитку захворювання. Зараження малоймовірне, якщо тривалість прикріплення кліща становила менше 24 годин, та високоймовірне, якщо понад 72 години.

Як антибіотикопрофілактику хвороби Лайма (якщо після укусу минуло не більше 72 годин) рекомендовано однократний прийом 200 мг доксіцикліну ( для дітей старших 8 років - 4 мг/кг, не більше 200 мг).

Сприйнятливість людей до захворювання висока, першими ознаками є кільцева еритема (червоне коло) на шкірі, найчастіше у місці укусу, набряк та синюшність у місці укусу, може бути підвищена температура, загальна слабкість. При виявленні цих ознак слід негайно проконсультуватися із сімейним лікарем чи інфекціоністом.

За останні 15 років в Україні зареєстровано111 випадків кліщового вірусного енцефаліту. Полтавська область не є епідемічною для цього захворювання.

Запобігти розвиткові захворювання можна за допомогою вакцинації. Препарат, який застосовується для щеплення від кліщового енцефаліту - вакцина ТікоВак. Першими ознаками кліщового енцефаліту є підвищення температури, головний біль, нудота, блювання, порушення сну та розлади нервової системи. При появі таких скарг негайно звертайтеся за медичною допомогою.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора