Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Конкурс грантів для інклюзивних ініціатив громадянського суспільства, пов'язаних із соціальною згуртованістю

Дата: 12.04.2023 09:39
Кількість переглядів: 37

Фото без опису

 

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво в Україні, за фінансової підтримки Уряду та народу Японії, оголошує конкурс грантів для ініціативних груп у Київській, Чернігівській та Полтавській областях.

Громади, які можуть взяти участь у проєкті: Білоцерківська  та Іванківська (Київська обл.), місто Чернігів та Прилуцька громада , Полтава та Кременчуцька громада.

Мета проєкту: посилити гуманітарну безпеку людей, які постраждали від війни, за допомогою різних заходів, спрямованих на соціальну згуртованість, захист, психічне здоров'я та психосоціальну підтримку, підтримку бізнесу та надання засобів до існування, а також консульські послуги. Цей конкурс грантів зосереджений на компоненті соціальної згуртованості, а заходи будуть визначені та впроваджені громадою.

ДО УЧАСТІ ЗАПРОШУЮТЬСЯ ІНІЦІАТИВНІ ГРУПИ, ЯКІ:

Нараховують щонайменше 12 людей, серед яких обов’язково є представники соціально вразливих груп, таких як національні меншини, люди з інвалідністю тощо, а також представники різних професійних груп, місцевої влади, люди різного віку та інші активні мешканц громади. Обов’язкова частка жінок у складі ініціативної групи має становити не менше ніж 40% від загальної кількості.

Мають попередній план та ідеї соціальних, культурних, освітніх заходів соціального згуртування, зокрема заходи з підготовки до зими, будівництво або відновлення пошкодженої інфраструктури громади (напр., дитячих майданчиків, пам'ятників тощо), відновлення соціальних послуг або організацію соціально значущих заходів, неформальну освіту та інші заходи, спрямовані на підтримку інтеграції ВПО у приймаючі громади, підтримку осіб, що повернулися у свої громади, та зменшення стигматизації вразливих груп населення.

Розташовані в Білій Церкві (Київська обл.), Іванкові (Київська обл.), Чернігові , Прилуках (Чернігівська обл.), Полтаві (Полтавська обл.) та Кременчуці (Полтавська обл.) або населених пунктах поблизу.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ:

Для участі у конкурсі ініціативна група має заповнити аплікаційну форму та надіслати її підписану та відскановану копію  до 16 квітня 2023 року (включно) на електронну адресу IOMKyivComm@iom.int ,вказавши у темі електронного листа «Аплікаційна форма». 

МОМ відбиратиме ініціативні групи для проведення оціночного візиту, після якого будуть обрані переможці, по мірі надходження заявок. Дата і час візиту будуть узгоджені з відповідною ініціативною групою.

Ініціативні групи, які будуть відібрані для участі у проєкті, будуть залучені до наступних кроків реалізації проєкту:  

І. Участь у тренінгах із розвитку громади.

МОМ проводитиме серію тренінгів для ініціативних груп із питань розвитку громади та соціальної згуртованості. Під час тренінгів члени ініціативної групи та активні члени громади матимуть змогу отримати необхідні знання щодо гуманітарної безпеки, соціальної згуртованості, прав людини, захисту, психічного здоров'я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП), інформування, адвокації, комунікації, менеджменту, мобілізації ресурсів, визначення зацікавлених сторін та оцінки потреб.

ІІ. Створення плану проведення соціальних заходів.

Після тренінгу ініціативна група розпочне мапування та проведе оцінку потреб громади. Це дозволить членам ініціативних груп визначити потреби, пріоритети та проблеми у своїх громадах, а також шляхи партнерства, необхідні для пошуку рішень. Під час консультацій з місцевою владою, громадянським суспільством та приватним сектором ініціативні групи розроблять плани соціальної згуртованості та комунікаційні плани.

Діяльність громади можевключати наступні ініціативи та заходи:

заходи, які сприятимуть інтеграції ВПО, національних меншин та етнічних груп, а також людей з інвалідністю, наприклад, проведення фестивалів, виставок, концертів тощо;

запуск нових соціальних послуг для всіх жителів громади: дитячої кімнати на базі об’єкту соціальної інфраструктури, інноваційних послуг на базі бібліотеки, кімнати психологічного розвантаження, соціального простору для громади та громадських організацій на базі культурного центру чи іншого об’єкта тощо;

волонтерські ініціативи:щомісячні прибирання місцевого парку, фарбування паркану біля школи тощо;

заходи, спрямовані на адаптацію середовища до потреб людей з інвалідністю;

послуги із перенаправлення щодо юридичних аспектів до інших організацій, що їх надають у громаді;

адвокаційні кампанії, спрямовані на захист прав ВПО;

заходи, які сприятимуть впровадженню гендерно-чутливих підходів та недискримінаційних практик;

заходи, які сприятимуть розвитку молодіжних та інклюзивних ініціатив тощо.

Наступні кроки після подачі аплікаційної форми:

Початкова оцінка/відбір

Презентація ініціатив (інтерв'ю з групами) / фінальний відбір

Навчання на різні теми

Мапування та оцінка потреб, проведена ініціативними групами спільно із громадами та місцевою владою

Розробка та затвердження планів соціальної згуртованості

Реалізація заходів

Моніторинг, фінальна оцінка / звіт.

Максимальний розмір гранту для підтримки заходів соціального згуртування становитиме до 36500 доларів США в гривневому еквіваленті за курсом ООН.

Обмінний курс ООН змінюється в перший і п'ятнадцятий дні кожного місяця. З поточним курсом ООН можна ознайомитися за посиланням:  https://treasury.un.org/operationalrates/OperationalRates.php.

МОМ надасть перевагу планам соціальних заходів, які найбільше відповідають вищезазначеним критеріям, на конкурсних умовах. Фінальний розмір гранту буде визначено МОМ. Гранти надаватимуться у формі цільової допомоги в натуральній формі (обладнання, роботи, послуги тощо).

Будь ласка, заповніть анкету, яка додається до цього оголошення.

Довідки за електронною поштою: IOMKyivComm@iom.int

Просимо зауважити, що неповні анкети або анкети, що надійшли пізніше зазначеної дати, не будуть прийняті до розгляду!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора