Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Що варто знати про Е-рецепт на антибіотики?

Дата: 23.03.2023 08:26
Кількість переглядів: 127

Фото без опису

Впровадження електронного рецепта на антибіотики – один із кроків у боротьбі з безконтрольним вживанням цих препаратів та подолання антимікробної резистентності.

Українські лікарі почали працювати з функціоналом виписки електронних рецептів на антибіотики з серпня 2022 року.

Зокрема, така можливість стала доступною і для фахівців спеціалізованої медичної допомоги - на амбулаторному рівні та в умовах стаціонару.

При наданні спеціалізованої медичної допомоги, як під час амбулаторного лікування, так і в умовах стаціонару, виписувати електронний рецепт на антибіотик повинен саме той спеціаліст, який проводить огляд пацієнта, визначає діагноз та здійснює призначення, а отже - відповідає за процес лікування пацієнта.

Пацієнт рецепт отримує у лікаря, що лікує, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. На прийомі цей лікар проводить огляд, вносить дані до електронної системи охорони здоровʼя, за потреби виписує е-рецепт та надрукує пацієнту інформаційну довідку до рецепта.

Якщо заклад не має технічної можливості виписувати електронний рецепт, тобто не підключений до ЕСОЗ, у такому разі лікар може виписати пацієнту паперовий рецепт.

Придбати необхідні ліки за рецептом можна у будь-якій аптеці. Для цього достатньо лише предʼявити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження призначення, або паперовий рецепт.

Більше відповідей на запитання читайте на сайті ЦГЗ

http://bit.ly/3DW4ctJ

Джерело: Центр громадського здоров’я


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора