Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Онкохвороби у жінок: невтішна статистика та як не пропустити

Дата: 07.03.2023 10:44
Кількість переглядів: 142

Фото без опису

Кожні дві хвилини у світі від раку шийки матки помирає одна жінка. В Україні щодня помирають шість жінок. За останні п’ять років в Україні захворюваність на цю хворобу зросла на 12%, а занедбані випадки в 3-4 стадіях складають 38,9%. У 4 жінок із 10 захворювання виявляється на пізніх стадіях.

🏥З 2022 року гінекологи КНП «Зіньківська міська центральна лікарня» мають можливість використовувати сучасний метод діагностики та лікування гінекологічних патологій у жінок – гістероскопію.

🩺Гістероскопія – це інноваційний малоінвазивний метод обстеження, який полягає у безпосередньому огляді порожнини матки за допомогою гістероскопа – тонкої трубки оптичної системи. В залежності від показань, проводиться як без знеболення, так і з використанням загальної анестезії. Огляд порожнини матки та цервікального каналу проводиться щадно, не травмуючи тканини. 100-кратне збільшення порожнини матки дозволяє акуратно зібрати аналізи та усунути патологію.

❓У яких випадках рекомендовано саме таке обстеження👇

📌при порушенні менструального циклу, особливо інтенсивній менструації;

📌якщо ви вже зробили УЗД і під час обстеження у вас виявили поліп тіла або шийки матки, гіперплазію ендометрія, фіброміому, особливо з підслизовим розташуванням вузла;

📌якщо ви плануєте вагітність, але не можете завагітніти;

📌якщо були втрати вагітності (викидні);

📌якщо ваш вік 50+.

👉Проведення гістероскопії можливе в день звернення за результатами наявних досліджень, або після проходження необхідних обстежень.

Дослідження триває від 5 до 15 хвилин, а необхідність перебування у стаціонарі після нього складає зазвичай 2-3 години.

Запорукою жіночого здоров’я є дотримання гігієни статевого життя і необхідність хоча б раз на рік відвідувати гінеколога, який призначить необхідні обстеження, в тому числі і гістероскопію, яку в умовах КНП «Зіньківська міська центральна лікарня» проводять безкоштовно.

До гінеколога електронне направлення від сімейного лікаря не потрібно.

📲Записатись на прийом до лікаря Зіньківської міської центральної лікарні можна в реєстратурі поліклініки за тел: 066-387-05-22.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора