ПРО ПЛАТУ ЗА ЗЕМЛЮ (КОРОТКО)
Шановна Зіньківська громадо!
Плата за землю – одне із основних джерел наповнення міського бюджету, бюджету нашої громади. Це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельний податок – обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. У той час, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Міська рада напрацювала шляхи спрощення процедури внесення до баз даних контролюючого органу змін, які виникають та пов'язані з правильним нарахуванням податкових платежів. Зокрема, мешканці старостинських округів, які мають намір донести інформацію щодо таких змін, можуть цю процедуру спростити, заощадити час та кошти, не їхати до міста, а просто повідомити про них старосту чи визначену ним посадову особу. Для цього буде достатньо пред’явити правоустановчі документи або відповідні посвідчення, які підтверджують або надають право на пільги.
Нарахування громадянам сум земельного податку та орендної плати за земельні ділянки проводяться контролюючими органами, які видають (надсилають) податкові повідомлення – рішення до 1 липня поточного року. Суми земельного податку та орендної плати, зазначені в них, підлягають сплаті протягом 60 днів з дня їх вручення.
Окремо про пільги по сплаті земельного податку
Так, згідно ст. 281 ПКУ, від сплати земельного податку у 2023 році звільняються:
інваліди першої і другої груп;
фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
пенсіонери (за віком);
ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більше, ніж 2 га;
для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більше, ніж 0,25 га, в селищах — не більше, ніж 0,15 га, в містах — не більше, ніж 0,10 га;
для індивідуального дачного будівництва — не більше, ніж 0,10 га;
для будівництва індивідуальних гаражів — не більше, ніж 0,01 га;
для ведення садівництва — не більше, ніж 0,12 га.
Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 статті 281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.
Органи місцевого самоврядування можуть встановлювати й інші пільги.
Сумлінно та свідомо виконуючи свої зобов’язання перед державою, ми наближаємо нашу Перемогу
Виконавчий комітет Зіньківської міської ради