A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

ПРОБАЦІЯ: можливість до змін

Дата: 07.02.2023 08:36
Кількість переглядів: 137

🔵Упродовж останніх років наша країна впевнено крокує шляхом глибоких і структурних реформ, які стають основою для підвищення добробуту та рівня життя громадян України. Головною метою є безпека суспільства та створення умов для знищення рецидивної злочинності, спрявши зменшенню кількості осіб у місцях позбавлення волі, забезпечення виправлення правопорушників без ізоляції від суспільства.

🟡Пробація стала альтернативою тюремного ув’язнення, яка подолала великий шлях дійшовши до України, істотно вплинула на кримінальне право та методи роботи зі злочинцями.

🔵Головною метою стало забезпечення виконання покарань без позбавлення волі, аби мотивувати правопорушника до змін, а головне – створити всі умови за яких він буде жити, не вчиняючи нових злочинів.

🟡Так, вісім років тому, 5 лютого, було прийнято Закон України "Про пробацію", у якому чітко зазначається, що пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону про засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

🔵У працівників пробації змінився підхід до роботи, вони не лише здійснюють контроль за поведінкою засуджених, але й займаються соціально-виховною роботою. До кожного суб’єкта свій підхід, визначають криміногенні потреби, які призводять до скоєння злочинів та допомагають у їх вирішенні. Не стоять осторонь і партнери пробації: лікувальні заклади, працівники поліції, органи місцевого самоврядування, служба у справах дітей, відділ надання соціальних послуг, волонтери у вирішенні життєвих проблем суб’ктів пробації.

🟡В результаті проведеної роботи персоналом пробації до суспільства повернеться повноцінна людина, яка розпочне працювати, створить сім’ю, не порушуватиме законодавство тощо.

Начальник Полтавського районного сектору №2

філії Державної установи “Центр пробації”в Полтавській області

майор внутрішньої служби

Ірина ЯНЕНКО

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора