До уваги громадян!
В осінньо-зимовий період через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- та газовими приладами, а також при експлуатації пічного опалення збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них.
З настанням холодів багато людей користується печами. Через порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації часто виникають пожежі, люди гинуть, втрачають своє житло і майно. Найчастіше це трапляється із людьми похилого віку, які живуть самотньо. Річ у тім, що вони не завжди спроможні перевірити стан печі та димарів на початку опалювального сезону і миттєво зреагувати на проблему. Тож доречно нагадати заходи безпеки при використанні печей.
Забороняється:
розпалювати опалювальні печі легкозаймистими і горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду, доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;
розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має становити не менш як 0,7 м, від топкових отворів - не менш як 1,25 м., проводити топлення печей дровами довжина яких перевищує розміри топника;
сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;
використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі;
категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар, - це може призвести до отруєння чадним газом; влаштовувати як димову трубу металеві та азбестові труби; виносити і викидати гаряче вугілля ближче як за 15 метрів від будівель.
В опалювальний сезон не забувайте очищувати димарі від сажі хоча б раз на три місяці.
Шановні громадяни!
Дотримуйтеся правил пожежної безпеки - не залишайте без нагляду увімкнені електро-, газоприлади, слідкуйте за їх справністю, не допускайте перевантаження електромереж, пояснюйте дітям про небезпеку гри з вогнем. У разі пожежі терміново телефонуйте 101!
Полтавське районне управління Головного управління ДСНС України у Полтавській області