Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Ким замінити комісії з соціального страхування і як тепер призначити лікарняні та декретні допомоги?

Дата: 10.01.2023 14:24
Кількість переглядів: 197

З 1 січня 2023 року набула чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якою було внесено ряд змін до розрахунку і призначення допомог за лікарняними.

Раніше на кожному підприємстві, в установі чи організації створювалась комісія (або уповноважений, якщо на підприємстві до 15 працівників) із соціального страхування. Такі комісії були обов’язковими як для державних, так і для приватних чи інших підприємств і навіть ФОП. Саме комісія була уповноважена призначати або відмовляти в призначенні допомоги за кожним лікарняним співробітників.  

Однак з 01 січня 2023 року створення і діяльність таких комісій не передбачені.  Тож відтепер рішення про призначення або відмову в призначенні допомог за листками непрацездатності має приймати сам роботодавець або уповноважена ним особа.  Призначити уповноважену особу можна розпорядчим документом на розсуд керівника підприємства.  

Рішення про призначення допомоги по тимчасовій втраті працездатності, декретної допомоги, допомоги на поховання необхідно оформлювати відповідним розпорядчим документом – це може бути наказ, постанова, розпорядження, рішення тощо.

Для отримання консультацій з усіх питань соціального страхування застраховані особи і роботодавці мають звертатись до Пенсійного фонду України. З 01 січня 2023 року Фонд соціального страхування України передав свої завдання та функції до Пенсійного фонду – відтепер саме ПФУ є уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. ФССУ перебуває в процесі припинення.

 

Головний державний інспектор Північно-Східного

міжрегіонального управління Держпраці

Тетяна ЖОЛОБ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора