Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Створюємо належні умови для проживання внутрішньо переміщених осіб

Дата: 10.01.2023 10:33
Кількість переглядів: 142

Фото без опису

👪З початку повномасштабного російського воєнного вторгнення на територію України, Зіньківська громада надала тимчасовий прихисток для більш, ніж 4500 внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО).

🏡Для розміщення переселенців було облаштовано 7 місць компактного проживання, з яких нині повноцінно функціонує 5: у Артелярщині, Бірках, Власівці, Лютенських Будищах та Новоселівці.

🔰З початку збройного конфлікту, однією з перших допомагати постраждалому населенню почала благодійна організація "Людина в біді", надаючи засоби гігієни, допомогу у відновленні житла, психосоціальну підтримку, здійснюючи ремонт системи водопостачання.

Минулого року представник Олена Мироненко та працівники вищезазначеної організації здійснили об’їзд місць компактного проживання для ВПО, детально аналізуючи проблеми кожного закладу та враховуючи необхідні критерії. Найбільшу зацікавленість у представників «Людина в біді» викликала Артелярщинська школа, де на той час проживало 23 ВПО, з них – 5 осіб з інвалідністю та 5 дітей, що знаходяться під опікою. Більшості людей немає куди повертатися, адже їх будинки зруйновано, тож потребують довготривалого прихистку.

Оглянувши загальний технічний стан приміщення школи, Олена Мироненко з’ясувала найбільші потреби, що необхідні для повноцінного функціонування закладу, та запропонувала взяти участь у проєкті «Запровадження стратегії багатосекторної допомоги в умовах надзвичайної ситуації для забезпечення підтримки та захисту ВПО з особливою увагою на психічне здоров’я та психосоціальну підтримку (MHPSS) в умовах збройного конфлікту», мета якого – об’єднання зусиль, спрямованих на забезпечення ефективної реалізації та захисту прав осіб, що постраждали внаслідок війни в Україні.

Згодом було отримано схвальну відповідь щодо фінансування робіт та проведення ремонту.

Міська рада профінансувала виготовлення проєктно-кошторисної документації та здійснення технічного нагляду. Кошторисна вартість робіт склала близько 1,5 млн грн. Всі ремонтні роботи проводились за рахунок благодійної організації.

👉Серйозною проблемою приміщення Артерщинської школи була система опалення, яка не забезпечувала відповідний температурний режим у приміщенні. Другий поверх не опалювався взагалі.

Як результат, можемо бачити, що на сьогодні:

📌повністю замінено систему опалення;

📌прокладено нову тепломагістраль із дотриманням технічних вимог утеплення;

📌замінено наносну групу;

📌проведено косметичні ремонтні роботи по кімнатах;

📌заплановано покласти 300 кв.м лінолеуму;

📌триває встановлення санвузлів та заміна світильників тощо.

Також передбачено роздільне опалення І, ІІ поверхів та спортзалу, що дасть можливість ефективно використовувати енергоресурси.

Станом на 1️⃣0️⃣ січня 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ року у закладі проживає 35 ВПО, які забезпечені всім необхідним для повноцінного проживання.

🤝Щиро дякуємо філії компанії «Людина в біді» (Clovek v tisni), за співпрацю, взаєморозуміння та турботу про внутрішньо переміщених осіб нашої громади. Разом до Перемоги🇺🇦

Фото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора