Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Лікар акушер-гінеколог Юлія Бережна: нехай вагітність подарує вам незабутні і приємні миті

Дата: 15.11.2022 11:47
Кількість переглядів: 109

Фото без опису

У цей непростий час пандемії вагітні жінки особливо турбуються про своє здоров’я. Та чи впливає захворювання COVID-19 на майбутню дитину? 🫄Чи дійсно вагітна жінка важко переносить хворобу? І чи правда, що організм вагітної жінки більш сприятливий до захворювання? Разом із лікарем акушер-гінекологом Юлією Бережною спробуємо розкрити всі важливі питання, які цікавлять жінок у цей особливий період.

➖Юліє Іванівно, як жінці підготуватись до вагітності?

👉Перш за все рекомендую пройти загальний огляд, аби переконатись у тому, що ви цілковито здорова і немає ніяких патологій, які у майбутньому можуть спровокувати ускладнення. Також рекомендую приймати вітаміни та провести щеплення від грипу та ревакцинацію від інших інфекцій, щоб захистити свій організм у період вагітності.

➖Вагітні жінки більш схильні захворіти коронавірусом у цей період?

👉Так, вагітні жінки є в групі ризику по захворюваності. А якщо вони мають хронічні захворювання і не щеплені від ковіду – ризик, на жаль, збільшується в рази.

➖Що варто робити вагітній жінці, аби захистити себе і малюка?

👉Слід дотримуватись загальних санітарно-епідеміологічних рекомендацій, зокрема:

📌дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції;

📌часто мити руки;

📌користуватисяи санітайзером;

📌уникати місць скупчення людей (магазини, супермаркети і тп.) без необхідності.

➖Чи впливає захворювання на COVID-19 на майбутню дитину?

👉Так, існує взаємозв’язок між важкістю перебігу захворювання та втратою вагітності, передчасними пологами та антенатальною загибеллю плоду. Тому варто 💉вакцинуватись, щоб знизити ризики важкого перебігу захворювання, особливо маючи хронічні захворювання.

➖Вагітність і коронавірус. Який подальший план дій?

👉Якщо майбутня мама виявила у себе симптоми коронавірусу, то варто звернутись до свого сімейного лікаря та гінеколога і спершу зробити ПЛР-тест. Якщо ж результат виявився позитивним, то варто слідувати рекомендаціям лікарів. Госпіталізація не є обов’язковою. Лише у разі необхідності.

➖Чи варто планувати вагітність під час пандемії коронавірусу?

👉Пандемія не є перешкодою для планування вагітності для пари. Перш за все переконайтесь, чи ви не маєте хронічних супутніх захворювань, які можуть ускладнити перебіг вагітності у разі захворювання. Також варто пройти загально клінічне обстеження та планову вакцинацію згідно календаря щеплень до вагітності.

➖Чи можна вагітній вакцинуватись від коронавірусу?

👉Вакцинація під час вагітності на будь-якому терміні не має негативного впливу на плід чи на майбутню матір та не несе ризику зараження, адже жодна з вакцин не містить живого вірусу. Користь вакцинації як для вагітної, так і для дитини набагато більша, ніж будь-які потенційні ризики.

➖Які правила Ви порадите кожній майбутній мамі у час пандемії?

👉Насолоджуйтесь вагітністю сповна. Якщо у вас виникають сумніви чи питання, звертайтесь до свого лікаря і він допоможе подолати всі страхи.Турбуйтесь про себе та малюка. Мінімізуйте контакти із людьми, прогулянки в людному місці краще замінити на свіже повітря. І, найважливіше, спостерігайте за собою. У разі виникнення симптомів коронавірусу чи будь-якого дискомфорту звертайтесь до лікаря, аби з вашим малюком все було добре! 🏥🫄Запрошуємо всі пари, які планують дитину, або перебувають в очікуванні малюка до спеціалістів жіночої консультації КНП «Зіньківської МЦЛ». Нехай вагітність подарує вам незабутні і приємні миті🤱


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора