Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Домедична допомога при гострому мозковому інсульті: що важливо робити і від чого слід утриматися

Дата: 31.10.2022 12:11
Кількість переглядів: 146

Фото без опису

?Своєчасна допомога хворому з інсультом у перші години має принципове значення і значно підвищує шанси на успішне лікування та одужання.Інсульт — це небезпечне порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладного лікування, тому при перших ознаках інсульту необхідно викликати швидку (103) або – за крайньої необхідності – самостійно доставити пацієнта у лікарню.

?Знання базових правил першої домедичної допомоги теж може відіграти важливу роль у збереженні життя та здоров’я постраждалого.

?Після виклику “швидкої” варто:

?заспокоїти постраждалого і пояснити, що допомога буде надана;

?дотримуватись вказівок диспетчера швидкої допомоги;

?надати постраждалому максимально зручного для нього положення (рекомендовано – підвищене положення голови 15-30 градусів);

?забезпечити постійний нагляд до приїзду бригади екстреної медичної допомоги;

?при погіршенні стану постраждалого повторно здійснити виклик екстреної медичної допомоги;

?за можливості, зібрати у постраждалого максимально можливу кількість інформації (наприклад, стосовно точного часу погіршення стану, можливих обставин, які з цим пов’язані, наявних захворювань). Всю отриману інформацію передати працівникам бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або диспетчеру прийому виклику.

??При цьому необхідно пам’ятати, що:

?постраждалому не можна давати їсти та пити;

?якщо у нього до приїзду “швидкої” зникли наявні ознаки інсульту, – жодним чином не відміняти виклик.

?Нагадуємо, що лікування інсульту є безоплатним для пацієнта. При цьому критично важливо доставити його в лікарню, яка має обладнання та спеціалістів, що можуть діагностувати тип інсульту в перші кілька годин пiсля появи симптомів.

Національна служба здоров’я (НСЗУ) оплачує лікарням надані медичні послуги і контрактує лише ті заклади, які гарантують цілодобову роботу фахівців необхідної кваліфікації та наявність спеціального обладнання для діагностики лікування інсультів (наприклад, КТ або МРТ, які дозволяють точно встановити діагноз).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора