Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Дотримуйтесь та не нехтуйте правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- та газовими приладами

Дата: 05.10.2022 11:35
Кількість переглядів: 267

Фото без опису

???Щороку з настанням осінньо-зимового періоду через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- та газовими приладами, а також при експлуатації пічного опалення збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них.

?З настанням похолодання багато людей користується печами. Через порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації часто виникають пожежі, люди гинуть, втрачають своє житло і майно. ?Найчастіше це трапляється із людьми похилого віку, які живуть самотньо. Річ у тім, що вони не завжди спроможні перевірити стан печі та димарів на початку опалювального сезону і миттєво зреагувати на проблему.

?Тож доречно нагадати заходи безпеки при використанні печей.

??Забороняється:

?розпалювати опалювальні печі легкозаймистими і горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду, доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;

?розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має становити не менш як 0,7 м, від топкових отворів - не менш як 1,25 м., проводити топлення печей дровами довжина яких перевищує розміри топника;

?сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;

?використовувати для обігріву несправні та невідремонтовані опалювальні печі;

?категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар, - це може призвести до отруєння чадним газом; влаштовувати як димову трубу металеві та азбестові труби; виносити і викидати гаряче вугілля ближче як за 15 метрів від будівель.

????В опалювальний сезон не забувайте очищувати димарі від сажі хоча б раз на три місяці.

?Крім того, слід бути обережними і під час використання електрообігрівачів. Проблема неправильного використання електронагрівальних приладів існує завжди. Нехтування правилами їх використання є основною причиною пожеж. Люди дуже часто забувають вимикати нагрівачі, виходячи з помешкання, або лягають спати. ?Саме в цей час, коли нагрівальні прилади знаходяться без нагляду, постає реальна загроза виникнення пожеж. Адже неможливо передбачити перепади напруги, перевантаження у електромережі або коротке замикання.

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це аварійно-рятувальну службу за ??телефоном 1??0??1??, при цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомте своє прізвище і номер телефону.

??По можливості евакуюйте людей, гасіть пожежу водою, піском та іншими підручними засобами.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора