A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Легальні трудові відносини

Дата: 01.09.2022 08:00
Кількість переглядів: 140

Чимало роботодавців будують свій бізнес, використовуючи нелегальну найману працю. Як результат, це приносить низку негативних наслідків, як найманому працівнику, так і роботодавцю.

Слід наголосити, що переваг легальної зайнятості чимало.

Які ж є основними для роботодавців?

Насамперед це:

- згуртований, злагоджений колектив із постійних, надійних, творчих та
ініціативних людей, у якому всі працюючі спрямовують свої зусилля на покращення кінцевого результату роботи і збільшення прибутків компанії;

- трудова дисципліна у колективі;

- гарантія матеріальної відповідальності працівника та ін.

Роботодавці мають враховувати й те, що у разі оформлення нелегальних трудових відносин доведеться витрачати час і ресурси на навчання такого працівника. Чому? Кваліфіковані працівники можуть не погодитися на ті чи інші умови праці або ж швидко знайти краще місце роботи.

Легалізація  трудових відносин і заробітної плати, ліквідації прихованої зайнятості – питання, якими опікуються фахівці Державної служби України з питань праці .

Що передбачає ця робота? Насамперед, це проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців та найманих працівників. Наразі проходить спільна інформаційна кампанія «Виходь на світло!», яка передбачає проведення низки заходів, у т.ч. виїзних.

Наприклад, роботодавці Зіньківської громади під час спільного інформаційного заходу з робочою групою по легалізації зайнятості населення 31.08.2022 року дізналися про можливі ризики для себе у разі використання незадекларованої найманої праці, переваги ведення ними соціально- відповідального бізнесу та легальних трудових відносин для найманих працівників, тощо.

Окрім питань легалізації зайнятості роботодавці можуть дізнатися багато корисної для себе інформації, зокрема про:

- особливості укладення трудового договору;

- зміни, що пов’язані з організацією трудових відносин роботодавця з найманим працівником у період воєнного часу;

- встановлення та облік часу роботи і часу відпочинку, оплати праці, безліч інших питань.  

Ведення соціально відповідального бізнесу - це крок, що сприяє підвищенню рівня економічної активності, крок, що наближає нас до Перемоги! Зробимо це разом!

 

 

Головний державний інспектор Управління

Держпраці у Полтавській області

Тетяна ЖОЛОБ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора