Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Як отримати компенсацію власникам житлових приміщень, які безкоштовно надають їх внутрішньо переміщеним особам

Дата: 25.04.2022 15:00
Кількість переглядів: 183

На зображенні може бути: 1 особа

???? Для отримання компенсації за комунальні послуги згідно з постановою №333 від 19.03.2022 року власник житла, що безоплатно розміщує у себе внутрішньо переміщених осіб, реєструє житло на веб порталі «Прихисток» та особисто (за наявності нотаріально посвідченої довіреності від власника жилого приміщень на розпорядження нерухомим майном, розміщення та відповідну компенсацію може отримувати довірена особа) звертається до виконавчого комітету Зіньківської міської ради (кабінет №23,тел. 0666453816) не пізніше наступного дня розміщення ВПО, та пише заяву додаючи до неї наступні документи (оригінали та копії):

???? 1. Документ, що посвідчує особу власника житла.

???? 2. Документ про право власності на житло, а саме:

????- договір, на підставі, якого набувається право власності на житло (купівлі-продажу, дарування, міни);

????- свідоцтво про право власності, видане органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;

????- свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане до 1 січня 2013 року органом місцевого самоврядування або місцевою державною адміністрацією;

????- свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом чи консульською установою України;

????- свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, видане нотаріусом або консульською установою України;

????- судове рішення, що набрало законної сили, щодо набуття права власності на нерухоме майно;

????- інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують набуття права власності на нерухоме майно.

????3. Довідка внутрішньо переміщеної особи.

????4. Документ, що посвідчує особу внутрішньо переміщеної особи (паспорт, код, якщо неповнолітня дитина – свідоцтво про народження).

????5. Довідка за реквізитами власника житла.

????6. Довідки про відсутність заборгованості: електропостачання, водопостачання, розподіл газу та газопостачання.

???? У разі, якщо жиле приміщення є спільною сумісною власністю співвласників, компенсацію може отримувати один із співвласників за згодою іншого.

???? Згода подається особисто або по дорученню, у разі перебування співвласника за межами громади – нотаріально посвідчена згода, за межами країни - згода, що посвідчена консулом.

???? У разі, якщо власник житла помер, а спадкоємці не оформили спадщину, то вони не мають права на компенсацію.

??Який механізм отримання виплат?

???? У разі розміщення внутрішньо переміщених осіб власник житла обов’язково звертається із заявою до виконавчого комітету міської ради, де зазначає відомості про дату поселення, дані людей та адресу жилого приміщення, до якої додаються копії необхідних документів.

???? Щомісяця власник житла обов’язково подає заяву згідно з додатком 1 до постанови КМУ “Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану” від 19 березня 2022 р. № 333 до виконавчого комітету міської ради.

???? Виплата компенсації здійснюється лише за наявності обох заяв.

?? Одночасно з подачею заяви власник надає згоду на обробку персональних даних.

??Пам’ятайте, що для отримання компенсації необхідно обов’язково подати заяву при заселенні ВПО і щомісяця подавати заяву на виплату.

??З якого моменту виплачується компенсація?

???? Компенсація виплачується з дня розміщення внутрішньо переміщеної особи і лише після того, як розміщені особи отримують статус внутрішньо переміщених осіб.

??Нарахування компенсації можуть здійснюватися з 22 березня 2022 року – дня введення в дію постанови КМУ “Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану.

????Наприклад, якщо власники житла прихистили ВПО 15 березня, подали заяву про розміщення 25 березня, то отримати компенсацію у березні можна лише за період з 24 по 31 березня.

Або, якщо переселенців розмітили 25 березня, а вони отримали довідку ВПО 28 березня, то компенсація буде здійснюватися з 28 березня.

Міськвиконком


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора