Обговорили нагальні питання
Сьогодні під керівництвом міського голови Сергія Максименка відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті міської ради.
Члени комісії детально обговорили важливі питання порядку денного, зокрема: запровадження обмежувальних заходів на території Зіньківської громади під час Великодніх свят; створення добровільного формування цивільного захисту та заходи з протидії пожежам у природних екосистемах, розташованих на території Зіньківської громади.
Зокрема, на виконання рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської обласної військової адміністрації від 20 квітня цього року в Зіньківській громаді передбачається проведення комплексу заходів щодо створення безпечних умов проведення Великодніх свят, забезпечення громадського порядку, охорони життя та здоров’я населення, недопущення терористичних актів.
Обмежувальні заходи передбачають проведення релігійних обрядів в культових спорудах лише за участі духовенства та осіб, що забезпечують богослужіння (з розрахунку 1 особа на 4 кв.м., але не більше 10 осіб).
Освячення пасок можна буде проводити тільки поза комендантською годиною (з 5 години до 22 години) та за відсутності тривог з інтервалом кожні 10 – 15 хвилин для запобігання скупченню вірян.
Відділенню поліції №4 Полтавського РУ ГУНП України в Полтавській області доручено здійснення контролю за дотриманням релігійними організаціями та прихожанами вищезазначених обмежень та забезпечення дотримання правопорядку на територіях релігійних споруд та прилеглих до них територій упродовж 23 – 24 квітня цього року.
Комісія зобов’язала Зіньківський підрозділ Державної служби з надзвичайних ситуацій забезпечити постійну готовність аварійно-рятувальної частини та обладнання для оперативного реагування на надзвичайні ситуації та небезпечні події в період свят.
З метою проведення допоміжних робіт по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, особливо в населених пунктах, які найбільш постраждали під час російського воєнного вторгнення, громадяни, які бажають брати участь у розборі завалів, рятуванні людей, наданні допомоги потерпілим, розвантаженні гуманітарних вантажів та інших заходів, можуть долучатися до добровільних формувань цивільного захисту (https://www.facebook.com/2408258682793685/posts/3277524995867045/).
Члени комісії одноголосно вирішили посилити контроль щодо заборони спалювання сухої трави і рослинності, розкладання багать, збереження тваринного та рослинного світу, недопущення відвідування населенням лісових масивів, в’їзду до них автотранспортних засобів тощо, а до порушників вживати адміністративні заходи у відповідності з вимогами «Кодексу України про адміністративні правопорушення».