A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Прийнято закон про реєстр професій

Дата: 20.04.2022 09:34
Кількість переглядів: 136

1 квітня Верховна Рада підтримала законопроєкт № 4147 про введення часткових кваліфікацій. Це дозволить українцям швидше знаходити роботу за відсутності необхідної освіти. Закон зараз підписаний головою Парламенту.

Що це дасть українцям, які шукають роботу?

У законопроєкті пропонується передати функції зі створення та ведення реєстру професій до колегіального органу — галузевої ради з розробки професійних стандартів. До нього можуть входити представники роботодавців, профспілок, громадських організацій, органів влади та навчальних закладів.

Планується, що Національне агентство кваліфікацій забезпечує доступність інформації з реєстру для всіх, кого це може зацікавити.

У законопроєкті дають визначення таким термінам, як «професія», «професійна кваліфікація», «часткова професійна кваліфікація» і «професійний стандарт».

Професійна кваліфікація — це результат навчання, який підтверджений документом і який дозволяє працювати за фахом.

Часткова професійна кваліфікація — це компетенції, які дозволяють виконувати частину трудових обов’язків. Передбачається, що введення часткових кваліфікацій дозволить швидше працевлаштовуватися при відсутності відповідної освіти.

Якщо навчання не вистачає, але робота потрібна, то кандидат на посаду може отримати місце із застереженням, що він частково відповідає посаді. В процесі роботи такий співробітник отримає необхідні навички і, з часом, може претендувати на більш високу посаду.

За словами авторів законопроєкту, розробка та затвердження професійних стандартів забезпечить належний рівень підготовки фахівців і поліпшить їх конкурентоспроможність.

 

 

Головний державний інспектор Управління

Держпраці у Полтавській області

Тетяна ЖОЛОБ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора