Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Як вплинуло скасування свят на тривалість щорічної основної відпустки?

Дата: 18.04.2022 09:25
Кількість переглядів: 143

У Законі № 2136-IX є спеціальна норма щодо тривалості щорічної відпустки (ч. 1 ст. 12): у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

Одразу виникло питання: як бути з тими, кому закон встановлює більший розмір щорічної основної відпустки?

Мінекономіки, коментуючи цю норму, зазначило: з дати набрання чинності Законом і до закінчення дії воєнного стану максимальна тривалість щорічної основної відпустки становитиме 24 календарних дні. При цьому працівникові можуть бути надані щорічні додаткові відпустки, соціальні та інші відпустки відповідно до Закону «Про відпустки». Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, різниця днів відпустки не втрачається, а має бути надана після закінчення дії воєнного стану».

До війни в Законі про відпустки діяла норма (ст. 5): святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) при визначенні тривалості щорічних відпусток не враховуються. А що ж тепер?

А тепер (тобто під час війни) святкових і неробочих днів немає. Тому, хоча Мінекономіки про це і не зазначає, поки що у своїх опублікованих роз’ясненнях, на нашу думку, під час війни свята входять в тривалість щорічних відпусток, як звичайні дні.

Наприклад, якщо працівник хоче піти у щорічну основну відпустку з 18 квітня на 24 календарні дні, то період відпустки: 18.04–11.05. Так, і Пасха, і 1 та 9 травня будуть звичайними оплачуваними днями відпустки.

 

 

Головний державний інспектор Управління

Держпраці у Полтавській області

Тетяна ЖОЛОБ

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора