Чи може працівник звільнитися за власним бажанням під час призупинення дії трудового договору
Так, може.
Під час воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», діють обмеження та особливості організації трудових відносин, які встановлює Закон № 2136 (п. 2 Прикінцевих положень КЗпП).
У період дії воєнного стану не застосовуємо норм законодавства про працю в частині відносин, врегульованих Законом № 2136 (ч. 3 ст. 1 Закону № 2136).
У зв’язку з бойовими діями в районах, у яких розташоване підприємство, та загрозою для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, який зазначає в заяві. Виняток — працівника примусово залучили до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану або залучили до робіт на об’єктах критичної інфраструктури (ст. 4 Закону № 2136).
Під час призупинення дії трудового договору працівник перебуває в трудових відносинах, але тимчасово припиняє роботу за трудовим договором, тобто не працює (ч. 1 ст. 13 Закону № 2136). Тому він може звільнитися за власним бажанням. Також роботодавець має право звільнити його за іншими підставами, що передбачає КЗпП, зокрема за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП).
Головний державний інспектор Управління
Держпраці у Полтавській області
Тетяна ЖОЛОБ