A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Працівник-біженець: як звільнити

Дата: 25.03.2022 08:10
Кількість переглядів: 83

Працівник виїхав за межі України до Польщі як біженець і надіслав електронною поштою заяву про звільнення. Як звільнити працівника в цьому разі?

У цьому разі потрібно діяти відповідно до положень КЗпП. Якщо працівник вказав, що він звільняється на підставі ст. 38 КЗпП, то роботодавець може звільнити його з дня, зазначеного в заяві про звільнення. Попри те, що згідно зі ст. 38 КЗпП в разі звільнення без поважних причин працівник зобов'язаний повідомляти роботодавця про звільнення за 2 тижні, роботодавець може не дотримуватися цього строку. Звільнення працівника з дня, указаного в його заяві, також можливе в разі, коли звільнення з роботи за власним бажанням зумовлене неможливістю продовжувати роботу з поважних причин, серед яких, зокрема, і переїзд на нове місце проживання (ст. 38 КЗпП). Про такі причини працівник має зазначити в заяві.

Якщо працівник надіслав лише повідомлення про те, що він звільняється, то таке повідомлення не є заявою. Він повинен написати заяву з дотриманням вимог і підписати її, вказавши в ній, наприклад, так: "Прошу звільнити мене з обійманої посади за власним бажанням у зв'язку з переїздом на нове місце проживання з 24 лютого 2022 року на підставі статті 38 Кодексу законів про працю України".

Працівник повинен надіслати роботодавцю фотокопію цієї заяви. Надалі оригінал заяви може бути надіслано поштою, коли з'явиться така можливість. На підставі цієї заяви роботодавець видає наказ про звільнення. Докладно щодо кадрової документації в разі звільнення див. також статтю "Оформлення трудових відносин: кадрова документація за новими вимогами щодо прийняття та звільнення".

Водночас у ст. 48 КЗпП вказано, що в день звільнення з працівником потрібно провести розрахунок, тобто виплатити йому заробітну плату за фактично відпрацьований час і компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки. Обов'язково працівнику в день звільнення надають копію наказу (розпорядження) про звільнення. Також за вимогою працівника роботодавець має внести запис про звільнення до його трудової книжки, якщо вона в нього зберігалася. Оскільки виконання роботодавцем вимог ст. 48 КЗпП в цій ситуації ускладнено, працівнику можна надіслати фотокопію наказу про звільнення, зробити запис у трудовій книжці та провести з ним розрахунок за допомогою безготівкового переказу на поточний рахунок працівника. Вирішення питання щодо надсилання працівнику оригіналу наказу про звільнення та видачі трудової книжки можливе в разі наявності поштового зв'язку.

 

 

Головний державний інспектор Управління

Держпраці у Полтавській області

Тетяна ЖОЛОБ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора