A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Дистанційна робота працівника за кордоном

Дата: 25.03.2022 08:05
Кількість переглядів: 148

Співробітник виїхав за межі держави, оформлює статус біженця в Польщі, продовжує працювати. Як оформити й відобразити?

Дистанційна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, у будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ст. 602 КЗпП).

У разі виникнення загрози збройної агресії дистанційна робота може бути запроваджена наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу без обов'язкового укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі.

У ст. 602 КЗпП зазначено, що з таким наказом працівника мають ознайомити протягом 2 днів із дня його прийняття, але до запровадження дистанційної роботи. Водночас, якщо працівник уже перебуває за межами країни та не може бути ознайомлений із наказом під підпис, можна зробити це в електронному форматі. Тобто надіслати працівникові наказ електронною поштою або через месенджер.

На роздрукованій копії наказу працівник робить напис "із наказом ознайомлений /дата/ підпис/ прізвище" і надсилає фото роботодавцю також в електронному форматі.

Під час дистанційної роботи працівник розподіляє робочий час на власний розсуд, на нього не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо інше не визначено трудовим договором. При цьому загальна тривалість робочого часу не може перевищувати норм, передбачених ст. ст. 50 і 51 КЗпП.

 

 

Головний державний інспектор Управління

Держпраці у Полтавській області

Тетяна ЖОЛОБ

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора