Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Обговорили важливі питання

Дата: 22.03.2022 17:55
Кількість переглядів: 169

Фото без опису

Сьогодні під керівництвом міського голови Сергія Максименка відбулася нарада, на якій детально обговорили питання, що стосуються заходів щодо запобігання та протидії спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах та поза їх межами.

З 17 березня 2021 року діє Закон України (із внесенням змін в ст. 77 та 77-1 КУпАП), яким за такі правопорушення накладаються штрафи:

??на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн);

??на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статею 82 КУпАП штраф:

??для громадян від 340 грн до 1360 грн;

??для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.

Разом із тим, 3 березня внесли зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

Так, у статті 113 “Диверсія” до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.

В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.

Відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років із конфіскацією майна.

Шановні громадяни, закликаємо вас з розумінням та відповідальністю поставитися до дотримання вимог чинного законодавства та не наражати себе на адміністративну та кримінальну відповідальність!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора