Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Зарплата медиків з 01.01.2022 року

Дата: 03.02.2022 09:35
Кількість переглядів: 555

Кабінет Міністрів установив, що з 01.01.2022 розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути: менше 20 000 грн. лікарям (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я; менше 13 500 грн. для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, першим (бакалаврський) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства. Також встановили: граничний розмір надбавок, передбачених у підпункті «а» підпункту 2 пункту 3 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298 може бути збільшений для досягнення розміру нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності; ці надбавки не враховують під час установлення доплат та інших надбавок медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності; диференціацію заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності здійснюють у межах фонду оплати праці шляхом встановлення доплат та надбавок з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи; у разі встановлення медичному працівнику неповного робочого дня або неповного робочого тижня, а також під час невиконання працівником у повному обсязі встановленої норми тривалості робочого часу вимогу щодо розміру оплати праці, застосовують пропорційно до відпрацьованого часу.

Крім того внесли зміни у додаток 3 до Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженої постановою КМУ від 25.04.2018 № 410.

Постанова КМУ від 12.01.2022 № 2 чинна з 13.01.2022 та застосовують з 01.01.2022.

Яку освіту повинні мати медики, щоб отримувати базову зарплату?

 Базову зарплату не менше ніж 20 000 грн. встановили для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в ЗОЗ.

Базову зарплату не менше ніж 13 500 грн. виплачуватимуть медсестрам, які здобули таку медичну освіту: фаховий молодший бакалавр; фахівець з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, (раніше – середня спеціальна освіта); перший (бакалаврський) рівень вищої медичної освіти; магістр з медсестринства.

Чи підвищили зарплату медикам відомчих ЗОЗ?

Постанова КМУ від 12.01.2022 № 2 поширюється на всіх працівників державних та комунальних ЗОЗ. Медзаклади, які фінансуються за єдиною тарифною сіткою (ЄТС), зобов’язані дотримуватись зазначеної постанови. Нині вони отримали право робити доплати до встановленого рівня зарплати більші, ніж передбачені ЄТС.

ДОВІДКОВО: КМУ встановив лише базовий рівень зарплати для лікарів та медсестер. Тобто медики, які працюють на повну ставку, не можуть отримувати зарплату меншу, ніж зазначено в постанові. При цьому, зазначений вище рівень зарплати не фіксований, керівник медзакладу може його збільшити.

 

Головний державний інспектор Управління

Держпраці у Полтавській області

Тетяна ЖОЛОБ

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора