A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

Чи мають право воїни АТО, які не зареєстровані  на території Зіньківської територіальної громади,  отримувати землю по 2 га у власність?

Дата: 12.01.2022 08:50
Кількість переглядів: 622

Великий резонанс викликала відмова депутатів від фракції «Рідного міста» брати участь у роботі 11 сесії міської ради через  розгляд питання про затвердження проектів відведення землі на території  Тарасівського старостинського округу у власність 32 учасникам АТО, які зареєстровані в інших містах України.

Дійсно 24 грудня тільки-но розпочалося засідання  сесії, всі депутати фракції «Рідне місто» залишили зал засідань, тим самим заблокувавши розгляд земельних питань,  для погодження яких необхідно 2/3 голосів депутатського складу, тобто 18 депутатів. Рішення про погодження проектів землеустрою з тієї ж причини не приймається протягом майже пів  року, тому учасники АТО особисто приїхали на сесію, з їх слів «щоб подивитися в очі тим депутатам, які блокують дане рішення». В залі засідань  залишилася тільки голова фракції  «Рідного міста» Друмова Т.М., якій запропонували запросити депутатів, що залишили сесійну залу, для розгляду земельних питань. Але з депутатів ніхто не повернувся, тому без них також розглядалися такі важливі документи, як Бюджет  та Програма соціально-економічного розвитку Зіньківської територіальної громади на 2022 рік.

Виникає питання: як повинні поступити депутати міської ради, якщо дозвіл учасникам АТО на розроблення проектів землеустрою для ведення особистого селянського господарства надав ще в 2020 році Держгеокадастр, коли землі за межами населених пунктів ще не належали місцевій громаді, вони виготовили проекти землеустрою, а їх затвердження та передачу у власність  тепер повинна вирішувати міська рада.   Державою гарантоване право учасникам   АТО, які під кулями і мінами захищали не Дніпропетровську чи якусь іншу область, а в цілому Україну і в тому числі і Полтавську область,  на отримання 2 га землі у власність, на що вони і розраховували.

Тому повторюся – дозвіл на розроблення проектної документації з землеустрою надавав Держгеокадастр. Учасники АТО витратили час і кошти на розробку даної проектної документації, але після територіальної реформи, тобто після утворення Зіньківської територіальної громади, рішення про затвердження  розробленої документації  та передачі у власність земельної ділянки повинно прийматись на сесії міської ради, яке постійно блокується.

Крім того від мешканців  сіл Зіньківської територіальної громади 30 листопада 2021 року  надійшло 62 заяви про виділення землі саме на ті земельні ділянки, на які учасники АТО вже виготовили необхідну документацію  для передачі у власність.  Але чи знали мешканці, які писали заяви про виділення їм у власність земельних ділянок з кадастровими номерами, що на них розраховували учасники АТО і вже виготовили проектну документацію???  

До цієї інформації додаю хронологію розгляду звернень учасників  АТО щодо відведення їм земельних ділянок та звернення керівника ГО «Учасника бойових дій Зіньківщини в АТО» Михайла Вікторовича Дубини.

№ ПП

Зміст

    Дата

1

Подані 32 заяви до  ГУ Держгеокадастру в Полтавській області на надання дозволу на розроблення документації із землеустрою

17.11.2020

2

Надані дозвола  ГУ Держгеокадастру  на розроблення документації із землеустрою

04.12.2020

3

Подані заяви до Зіньківської  міської ради  на затвердження  проектів щодо відведення  земельних ділянок та передачу у власність

09.06.2021

4

Заяви винесені на розгляд 8 (позачергової) сесії восьмого скликання (рішення не прийняті)

06.08.2021

5

Громадянам направлені  листи-повідомлення з рекомендацією звернутися повторно

Серпень 2021 р.

6

Повторно подані заяви  до міської ради  на затвердження проектів щодо відведення земельних ділянок та передачу у власність

02.09.2021

7

Заяви винесені на розгляд 10  сесії восьмого скликання (рішення не прийняті)

06.12.2021

8

Заяви винесені на розгляд 11  сесії восьмого скликання ( не розглядались через відсутність депутатів)

24.12.2021

                          

Секретар міської ради Олександр Прокопенко

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора