До уваги громадян!
В Україні триває ревакцинація бустерною та додатковою дозами проти коронавірусної хвороби. Робити бустер можна вже від 6 січня.
У чому різниця між бустерною та додатковою дозою?
Бустерну дозу вводять людям 60+, медикам та співробітникам інтернатів для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини. Бустер – мРНК-вакцини МОЗ рекомендує ввести після 6 – 9 місяців із дати другого щеплення від COVID-19. Сертифікат про вакцинацію в «Дії» можна буде продовжити.
Люди, віком від 60 років, можуть отримати бустер незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Записуватися на щеплення – у будь-якому пункті чи центрі вакцинації від COVID-19.
Додаткову дозу вводять людям, у яких міг не виробитися достатній рівень імунітету через важкі захворювання: наприклад, рак крові, ВІЛ-інфекцію, трансплантацію органів, хімієтерапію, лікування великими дозами гормональних препаратів. Додаткову дозу вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення тою самою вакциною, якою робили попередню вакцинацію.
Схеми вакцинації оновлено
Відтепер можливі такі схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19:
- якщо перші дві дози Moderna або Pfizer, то бустер - Moderna або Pfizer,
- якщо перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio), то бустер - Moderna або Pfizer,
- якщо перші дві дози CoronaVac, то бустер - Pfizer,
- перші дві дози за змішаною схемою, тоді бустер - Moderna або Pfizer.
Інтервал між введеннями для всіх схем - 28 днів. Такі самі схеми можна застосовувати також для додаткової чи бустерної дози.
КНП «ЗІНЬКІВСЬКИЙ ЦПМСД»