A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зіньківська громада
Полтавська область, Полтавський район

У порядку та умовах надання субсидій – зміни!

Дата: 29.11.2021 09:31
Кількість переглядів: 317

15 листопада уряд ухвалив постанову №1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до порядку та умов надання житлових субсидій.

Відповідно до них, право на отримання субсидій надано особам у випадках, якщо:

– у їхній власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл, яким менше п’яти років і які мають меншу від чотирьох мінімальних заробітних плат вартість;

– відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);

- надано право одержувати субсидії й у разі придбання житла за рахунок грошей, виділених із державного чи місцевого бюджету. При цьому такі кошти не враховуватимуться до сукупного доходу сім’ї під час обрахунку субсидій.

Крім того, при визначенні права особи на отримання житлової субсидії не братимуть до уваги житлові приміщення, які розташовані в селищах міського типу, і ті, на які оформлено заповіт, за умови, що таке житло не здається в оренду. До відповідних змін це стосувалося лише другого житла, розташованого в сільській місцевості.

Також зазначеною постановою змінено загальну суму заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги, за наявності якої житлова субсидія не призначається. До внесених змін це було 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн). Тепер же житлова субсидія не призначається за наявної простроченої на понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).

Зазначені критерії переглянуто з огляду на практичний досвід надання житлових субсидій. Звертаємо увагу, що громадяни, яким було відмовлено в призначенні такої допомоги від держави з зазначених причин, мають право повторно звернутися за її отриманням.

У разі звернення за оформленням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального періоду, виплати призначаються з початку такого опалювального сезону.

Відділ соціального захисту


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора